Informacje o firmie

Jako firma z długoletnią tradycją, możemy Państwu zaoferować nasze wyroby które od lat cieszą się wysoką oceną odbiorców.

Wychodząc naprzeciw rosnącym indywidualnym wymaganiom klientów, prowadzimy stałe prace mające na celu poprawę parametrów użytkowych naszych wyrobów poprzez

unowocześnianie i modernizacje istniejącego parku maszynowego oraz wprowadzanie nowych technologii.

Wigolen SA działający w Grupie Foliarex rozpoczął od 2003 roku produkcję folii dachowych, których dystrybutorem w Grupie są przedstawiciele Firmy Foliarex w Słubicach.

Siedziba firmy

WIGOLEN S.A.

ul. Przejazdowa 2, 42-280 Częstochowa

Oddział w Mirsku

Oddział w Mirsku to najmłodszy oddział firmy Wigolen S.A. Produkowane tam włókna poszerzają bogatą ofertę wyrobów polipropylenowych wytwarzanych w Częstochowie. Wśród oferowanych wyrobów znajdziecie Państwo włókna standardowe, włókna o zwiększonej odporności na utlenianie oraz włókna HT o podwyższonych parametrach wytrzymałościowych. Oferujemy włókna w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej, zróżnicowanej masie liniowej oraz długości cięcia.

Oddział w Mirsku stawia na innowacyjność, elastyczność, szybkość reagowania oraz zaangażowanie pracowników, którzy każdego dnia udoskonalają jakość produktów, by jak najlepiej spełniały Państwa oczekiwania.

Dlatego jesteśmy szczególnie dumni z naszego najnowszego, innowacyjnego wyrobu - polipropylenowych włókien do betonu z rodziny BETON-FIB i BETON-ZBROJ, przeznaczonych do niekonstrukcyjnego stosowania w betonie, zaprawie i zaczynie.

Tak jak wszystkie wyroby oddziału, są to produkty najwyższej jakości, posiadające wszelkie wymagane atesty i certyfikaty.

Podstawowe grupy asortymentowe naszych aktualnych produktów to:

włókna polipropylenowe cięte

włókna polipropylenowe o zwiększonej wytrzymałości HT

włókna do betonu BETON-FIB

włókna do betonu BETON-ZBROJ

Historia WIGOLEN S.A.

Historia Wigolen S.A. to prawie 100 lat działalności w przeplatanym wojnami XX wieku oraz nieustanne usprawnianie procesu produkcyjnego w celu stworzenia konkurencyjnych produktów.

Początki firmy sięgają 1912 roku wraz z rozpoczęciem budowy fabryki wyrobów jutowych. Pomysłodawcami projektu powstania "Towarzystwa Gnaszyńskiej Jutowej Manufaktury" byli: Marian Sawicki i Zygmunt Markowicz. Do wybuchu I wojny światowej manufaktura posiadała około 120 krosien na tkalni oraz odpowiednią liczbę maszyn w przędzalni. Proces produkcyjny opierał się na przetwórstwie juty, lnu i konopi do wytworzenia worków i sienników.

Zmniejszanie migracji

Zmniejszanie migracji

Zmniejszanie migracji

Zmniejszanie migracji

W trakcie I wojny światowej fabrykę zamknięto a część maszyn i surowców wywieźli niemieccy okupanci.

Ponowne uruchomienie działalności następowało stopniowo od 1919 roku i doprowadziło do utworzenia 8 września 1921 roku "Spółki Akcyjnej Gnaszyńskiej Manufaktury". Kolejne lata działalności fabryki przyniosły rozbudowę hal produkcyjnych i zakup nowych maszyn co skutkowało zwiększeniem zatrudnienia do ponad 1700 osób. Dynamiczny rozwój doprowadził do zwiększenia oferty o serwety, obrusy, zasłony okienne i prześcieradła.

Wybuch II wojny światowej spowodował zamknięcie fabryki. Na terenie Gnaszyńskiej Manufaktury okupanci hitlerowscy stworzyli obóz przejściowy dla okolicznych mieszkańców. W trakcie trwania działań wojennych, od lutego 1940 roku, hitlerowscy okupanci uruchomili produkcję skierowaną na własne potrzeby.

17 stycznia 1945 roku nastąpiło wyzwolenie fabryki przez żołnierzy I Frontu Ukraińskiego. Uruchomiono zakład oraz dokonano nowego wyboru personelu na stanowiska kierownicze. Po nacjonalizacji fabryki przyjęła ona nazwę: "Zakłady Przemysłu Lniarskiego w Gnaszynie".

Koniec lat 60-tych i początek 70-tych w działalności zakładu to uruchomienie przędzalni wigoniowej, zmiana nazwy na : Zakłady Przemysłu Lniarskiego "Wigolen" oraz opracowanie długoletniej koncepcji rozwoju. Gruntowna modernizacja w latach 1976-1984 doprowadziła do powstania najnowocześniejszego parku maszynowego z wiodącymi markami światowymi takimi jak: "Sulzer", "Covema", "Reifenhauser"' "Savio", "Hacoba". Wprowadzono także nowoczesne techniki wytwarzania przedziń metodą Malimo, włóknin metodą Maliwatt oraz w 1977 roku otwarto wytwórnię wyrobów z polipropylenu. Po modernizacji asortyment produkcyjny fabryki obejmował: tkaniny podsadzkowe dla górnictwa węglowego, tkaniny podkładowe pod dywany i chodniki, tkaniny izolacyjne, tkaniny lniano-konopne, przędziny, włókniny, sznurek i worki polipropylenowe, ścierki.

Ostatecznie w 1981 roku zlikwidowano stare wydziały: przędzalni zieleńcowej i tkalni a w 1991 roku zlikwidowano tkalnię lniarską w wyniku czego przetwórstwo surowców naturalnych zastąpiono produkcją włóknin polipropylenowych typu "spun-bonded".

Zmiany ustrojowe w Polsce na początku lat 90 przekształciły zakład w jednoosobową spółkę akcyjną Skarbu Państwa pod nazwą: Zakłady Przemysłu Lekkiego "Wigolen S.A.", a w 1995 roku akcje spółki zostały włączone do Narodowych Funduszy Inwestycyjnych.

W 2003 roku nastąpiło nabycie akcji firmy przez osoby fizyczne oraz zmiana nazwy, która obowiązuje do dziś na Wigolen S.A.

Nagrody i wyróżnienia

Gazela Biznesu 2008

Gazela Biznesu 2006

Wehikuł Czasu

Wyróżnienie Prezydenta Miasta Częstochowy

Złoty Medal
Targi w Lublinie

Polityka jakości

Nadrzędnym celem w 100 - letniej tradycji WIGOLEN SA jest produkowanie wyrobów najwyższej jakości. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów nieustannie pracujemy nad podwyższaniem parametrów wytrzymałościowych i jakościowych naszych produktów. Jest to możliwe dzięki stałej kontroli brakarskiej i laboratoryjnej na poszczególnych etapach produkcji oraz unowocześnianiu parku maszynowego.

Laboratorium nasze jest wyposażone w niezbędne maszyny i narzędzia pomiarowe, umożliwiające bieżące badanie wytwarzanych przez nas wyrobów i półfabrykatów. Dzięki najwyższej jakości i konkurencyjnym cenom wyroby nasze cieszą się niesłabnącą popularnością. Wszystkie nasze wyroby posiadają wymagane atesty i certyfikaty bezpieczeństwa. Od 19.07.2005 roku posiadamy Certyfikat Zakładowej Kontroli Produkcji WE 1488-CPD-0028/Z.

Referencje

Morbi suscipit dui posuere

Oświadczamy, iż od 10 lat firma nasza pozostaje we współpracy z producentem: "WIGOLEN" S.A. z siedzibą w Częstochowie przy ul. Przejazdowej 2, który zaopatruje nas w tkaniny polipropylenowe podsadzkowe antyelektrostatyzowane przeznaczone na potrzeby rynku górniczego.

W całej dotychczasowej współpracy nie wystąpiła żadna reklamacja jakościowa ani też ilościowa dostarczanego przez "WIGOLEN" S.A. towaru. Wszystkie dostawy przygotowane były z należytą starannością. "WIGOLEN" S.A. jako dostawca zachowuje szczególną staranność w zakresie dotrzymywania terminowości dostaw.

Nadmieniamy, iż tkanina podsadzkowa produkowana przez "WIGOLEN" S.A. jest według opinii naszych głównych odbiorców (tzn. kopalnie Katowickiego Holdingu Węglowego S.A. oraz Kompanii Węglowej S.A.) towarem wysokiej jakości spełniającym wymagane parametry.

W naszej opinii "WIGOLEN" S.A. jest rzetelną i wiarygodną firmą, współpracę z którą postrzegamy jako wzorcową. Wyroby " WIGOLEN" S.A. z całą odpowiedzialnością polecamy innym kontrahentom.